Prindi leht

ÜLDKONTAKT
Telefon: (+372) 671 2602
E-post:
pma@pma.agri.ee

 

Osakonnad

Maakondlikud regioonid

TAIMETERVISE JA AIANDUSE OSAKOND

PÕHJA REGIOON esindused: Saku, Tallinn, Rapla, Paide

* Muuga piiripunkt

 

* Narva piiripunkt

LÕUNA REGIOON esindused: Viljandi, Valga, Võru, Põlva

* Luhamaa ja Koidula piiripunktid

 

TAIMEKAITSE JA VÄETISE OSAKOND

IDA REGIOON esindused: Tartu, Jõgeva, RakvereJõhvi

MAHEPÕLLUMAJANDUSE JA SEEMNE OSAKOND

 

MAAPARANDUSE OSAKOND

LÄÄNE REGIOON esindused: Pärnu, Haapsalu, KärdlaKuressaare

  ÜLDOSAKOND

 

 

ADMINISTRATSIOON

Teaduse 2, 75501 Saku, Harjumaa fax 6 712 604 pma@pma.agri.ee

Nimi

Ametikoht

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Egon Palts

Peadirektor

 

671 2600
510 1073

4073

egon.palts@pma.agri.ee

Raina Mõttus

Peadirektori asetäitja

 

505 0689

4629

raina.mottus@pma.agri.ee

 

Peadirektori asetäitja

 

 

 

 

Elvis Tomson

Nõunik

 

510 1795

4628

elvis.tomson@pma.agri.ee

Peeter Milvere

Õigusnõunik

 

518 3405

4610

peeter.milvere@pma.agri.ee

Hele Hannah Noormaa

Jurist

 

671 2605
566 29912

 4912

helehannah.noormaa@pma.agri.ee

  Teenuse juht        

 

TAIMETERVISE JA AIANDUSE OSAKOND

Teaduse 2, 75501 Saku, Harjumaa 

Nimi

Ametikoht

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Riina Koidumaa

Osakonnajuhataja

 

504 1855

4641

riina.koidumaa@pma.agri.ee

Ülle Metsman

Nõunik

taimetervis, EL töögrupid

671 2648
525 6224

4224

ulle.metsman@pma.agri.ee

Ljudmila Kerge

Nõunik

seemnekartuli järelevalve

507 4631

4631

ljudmila.kerge@pma.agri.ee

Mart Kinkar

Nõunik

seemne- ja tarbekartuli tootmine ja turustamine, rahvusvaheline koordinatsioon taimetervise küsimustes

 

 

mart.kinkar@pma.agri.ee

Marika Arula Nõunik värske puu- ja köögivilja turustamine 505 8647 4618
marika.arula@pma.agri.ee

Olga Junus

Peaspetsialist

ekspordi ja impordi järelevalve

671 2657
502 0549

4920

olga.junus@pma.agri.ee

Tea Tasa

Peaspetsialist

puidutöötlemisettevõtete järelevalve

671 2657
526 1853

4853

tea.tasa@pma.agri.ee

Viive Rosenfeld

Peaspetsialist

taimetervise register

671 2623

 

viive.rosenfeld@pma.agri.ee

Birger Ilau

Peaspetsialist

ohtlike taimekahjustajate seired, eriload

511 5897

4200

birger.ilau@pma.agri.ee  

Maria Brizmer

Peaspetsialist

taimse paljundusmaterjali järelevalve

671 2650
586 05006

4066

maria.brizmer@pma.agri.ee  

Lauri Urbalu Peaspetsialist

värske puu- ja köögivilja import/eksport;
taimse paljundusmaterjali järelevalve

 5333 9816
 4816

lauri.urbalu@pma.agri.ee

  Peaspetsialist        

Muuga piiripunkt

Hoidla tee 6, 74115 MAARDU    pp.muuga@pma.agri.ee

Nimi

Ametikoht

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Jelena Tasa

Piiripunkti juhataja

taimetervis, aiandustooted

631 9624
5393 6760

4008

jelena.tasa@pma.agri.ee  

Anne Laumets

Peaspetsialist

taimetervis, aiandustooted

631 9624
507 4233

4233

anne.laumets@pma.agri.ee

Silvi Vinkman Peaspetsialist taimetervis, aiandustooted 631 9624
507 4233
4233 silvi.vinkman@pma.agri.ee

Annely Arro

Peaspetsialist

taimetervis, aiandustooted

631 9624
507 4233

4233

annely.arro@pma.agri.ee

Külli Tiigi

Peaspetsialist

 taimetervis, aiandustooted

 631 9624
507 4233

 4233

kylli.tiigi@pma.agri.ee

  Peaspetsialist

 taimetervis, aiandustooted

     

Narva piiripunkt

Vestervalli 7, 20307 NARVA    pp.narva@pma.agri.ee

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Jaak Assafrei

Piiripunkti juhataja

taimetervis

356 6894
5336 4269

4269 

jaak.assafrei@pma.agri.ee  

Jelena Tkatšenko

Peaspetsialist

taimetervis

356 6894
5336 4341

4341 

jelena.tkatsenko@pma.agri.ee

Maria Matakova

Peaspetsialist

taimetervis

356 6894
5336 4341

4341 

maria.matakova@pma.agri.ee

Maria Rapoport

Peaspetsialist

taimetervis

356 6894
5336 4341

4341 

maria.rapoport@pma.agri.ee  

Anna Rõbakova

Peaspetsialist

taimetervis

356 6894
5336 4341

4341 

anna.robakova@pma.agri.ee  

Regina Kolu

Peaspetsialist

taimetervis

356 6894
5336 4341

4341 

regina.kolu@pma.agri.ee  

Kristina Stroganova

Peaspetsialist

taimetervis

356 6894
5336 4341

4341

kristina.stroganova@pma.agri.ee

 

Peaspetsialist

 

 

 

 

 

Peaspetsialist

 

 

 

 

Luhamaa ja Koidula piiripunktid

LUHAMAA sjk. ,65001, Võrumaa, mobiil 5336 3847 (lühi 4847)    pp.luhamaa@pma.agri.ee 

KOIDULA, Värska vald, 64004, Põlvamaa , mobiil 5309 6119 (lühi 4222)

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

 Lehi Aganits

Piiripunkti juhataja

taimetervis

786 6393
5918 4752

4848

lehi.aganits@pma.agri.ee  

Jüri Joonas

Peaspetsialist

taimetervis

786 6393
5336 3847

4847 

juri.joonas@pma.agri.ee  

Ülle Karu

Peaspetsialist

taimetervis

786 6393
5336 3847

4847 

ulle.karu@pma.agri.ee  

Piia Asur

Peaspetsialist

taimetervis

786 6393
5336 3847

4847 

piia.asur@pma.agri.ee  

Ilija Samoldin

Peaspetsialist

taimetervis

786 6393
5336 3847

4847 

ilija.samoldin@pma.agri.ee

Ülle Viljasaar

Peaspetsialist

taimetervis

786 6393
5336 3847

4847 

ulle.viljasaar@pma.agri.ee  

 

Peaspetsialist

taimetervis

 

 

 

  Peaspetsialist taimetervis      

 

TAIMEKAITSE JA VÄETISE OSAKOND

Teaduse 2, 75501 Saku, Harjumaa    fax 6 712 611

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Maris Raudsepp

Osakonnajuhataja

 

5669 8823

4101

maris.raudsepp@pma.agri.ee

Eva Lind

Nõunik

taimekaitsevahendite turule lubamine ja lubade muutmine

671 2619
5551 4314

4314

eva.lind@pma.agri.ee

Uku Rooni

Nõunik

taimekaitsevahendite toksikoloogiliste omaduste hindamine

 671 2632

 

uku.rooni@pma.agri.ee 

Katrin Kikkas

Nõunik

taimekaitse ja väetiste järelevalve

5362 3140

4644

katrin.kikkas@pma.agri.ee 

Timo Torp

Peaspetsialist

taimekaitsevahendite turule lubamine ja toimeaine hindamine

671 2609

 

timo.torp@pma.agri.ee 

Sandra Gaškov

Peaspetsialist

taimekaitsevahendite efektiivsuse hindamine ja märgistus


671 2665

 


sandra.gaskov@pma.agri.ee

Krista Drovtar
(teenistussuhe peatunud)

Peaspetsialist

taimekaitsevahendite looduses käitumise ja leviku hindamine


 

krista.drovtar@pma.agri.ee  

Juhan Heinma

Peaspetsialist

taimekaitsevahendite looduses käitumise ja leviku hindamine

   671 2697

 

juhan.heinma@pma.agri.ee

Airi Vendla
(teenistussuhe peatunud)

Peaspetsialist

taimekaitsevahendite looduses käitumise ja leviku hindamine     airi.vendla@pma.agri.ee

Katrin Laud

Peaspetsialist

väetiste registreerimine, taimekaitsevahendite jääkide hindamine

671 2645

 

katrin.laud@pma.agri.ee  

Riina Pärtel

Peaspetsialist

taimekaitsevahendite kasutamise järelevalve, taimekaitsekoolitused

671 2615
504 8716

4716

riina.partel@pma.agri.ee

Kaisa Vahtmäe

Peaspetsialist

taimekaitsevahendite turustamise ja seadmete järelevalve

671 2607

504 5201

4201

kaisa.vahtmae@pma.agri.ee

Everiin Lill Peaspetsialist taimekaitsevahendite register  671 2611   everiin.lill@pma.agri.ee

Elise Joonas

Peaspetsialist 

taimekaitsevahendite ökotoksikoloogiliste omaduste hindamine

 671 2653

 

 elise.joonas@pma.agri.ee

 

MAHEPÕLLUMAJANDUSE JA SEEMNE OSAKOND

Teaduse 2, 75501 Saku, Harjumaa

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Anu Nemvalts

Osakonnajuhataja

 

5347 1565

4565 

anu.nemvalts@pma.agri.ee  

Reet Roosimägi

Nõunik

mahepõllumajandus

671 2667
509 8426


4204


reet.roosimagi@pma.agri.ee 

Piia Puusepp

Nõunik

sertifitseerimine, turustamise kontroll

510 1079

4079 

piia.puusepp@pma.agri.ee  

Laima Puur

Nõunik

sortide registreerimine, sordikaitse, sordileht

522 0855

4241 

laima.puur@pma.agri.ee  

Virve Straume

Nõunik

tuulekaer

514 0823

4823 

virve.straume@pma.agri.ee  

Ruth Lauk

Peaspetsialist

mahe taimekasvatus

 5596 0020

4206

ruth.lauk@pma.agri.ee  

Kätlin Laats

Peaspetsialist

väetised js taimekaitsevahendid mahepõllumajanduses

5322 5600

4600

katlin.laats@pma.agri.ee  

Olvia Laur

Peaspetsialist

mahepõllumajandus

671 2659
5038 460

4030 

olvia.laur@pma.agri.ee  

Mariann Leps

Peaspetsialist

linnukasvatus, söödalisandid, mesindus mahepõllumajanduses


5324 6604

4604

mariann.leps@pma.agri.ee

Ivi Loper

Peaspetsialist

majanduskatsed, katsemetoodikad, sordileht

525 1812

4813 

ivi.loper@pma.agri.ee  

Eha Kunberg

Peaspetsialist

taotlused, EÜP registreerimiskatsed, sordiregister

435 1241

 

eha.kunberg@pma.agri.ee  

Tiia Soomer Peaspetsialist põldtunnustamine, sertifitseerimine
671 2674
5302 8002
 4470

tiia.soomer@pma.agri.ee 

Kristel Pern Peaspetsialist mahepõllumajandus 5399 4339  4339

kristel.pern@pma.agri.ee 

 

MAAPARANDUSE OSAKOND

Teaduse 2, 75501 Saku, Harjumaa      maaparandus@pma.agri.ee

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Tiiu Valdmaa

Osakonnajuhataja

 

517 5807

4807 

tiiu.valdmaa@pma.agri.ee  

Genadi Vassiljev

Nõunik                               

MATER, RMK uuendustööd, projekteerimistingimused

671 2617
501 3810

554 

genadi.vassiljev@pma.agri.ee

Heiki Pajur

Nõunik

maaparandushoid, järelevalve

5309 0378

4055

heiki.pajur@pma.agri.ee

Tiina Tubli
(teenistussuhe peatunud)

Peaspetsialist

MAK, ühistud

5866 8974

4014 

tiina.tubli@pma.agri.ee  

Ulvi Ingver

Peaspetsialist

MAK, ühistud

5866 8974

4014

ulvi.ingver@pma.agri.ee

Merly Kiisler

Peaspetsialist

kooskõlastused

5823 0530

4630 

merly.kiisler@pma.agri.ee  

Andres Uuk Peaspetsialist MAPIS, kasutuselevõtuaktid 5308 2586 4805 andres.uuk@pma.agri.ee

Asko Põder

Peaspetsialist

maaparandus, GIS

5397 7263

4263

asko.poder@pma.agri.ee

Tairi Toomsoo Peaspetsialist maaparandushoiutööd, hanked 5886 6129  4129 tairi.toomsoo@pma.agri.ee

Karoline Zilmer
(teenistussuhe peatunud)

Peaspetsialist maaparandushoiutööd, hanked 671 2627   karoline.zilmer@pma.agri.ee

Eero Piirisalu

Peaspetsialist

maaparandushoiutööd, hanked, GIS

671 2627

  506 1493

4203

eero.piirisalu@pma.agri.ee

Peeter Karpa

Peaspetsialist

maaparandus

517 9434 

 

peeter.karpa@pma.agri.ee

Sulev Muru

Peaspetsialist

maaparandus

5343 6096

4044

sulev.muru@pma.agri.ee

Hillar Saarik

Peaspetsialist

maaparandus

5331 6584

4010

hillar.saarik@pma.agri.ee 

Ele Liivamägi
(teenistussuhe peatunud)

Peaspetsialist

maaparandus



ele.liivamagi@pma.agri.ee   

  Nõunik        

 

ÜLDOSAKOND

Teaduse 2, 75501 Saku, Harjumaa

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Tea Toom

Osakonnajuhataja 

töö- ja teenistussuhted, värbamine ja valik

5301 6505

4505

tea.toom@pma.agri.ee 

Priit Sohkin

Finantsjuht

eelarvestamine, finantsaruandlus

534 04215

4215

priit.sohkin@pma.agri.ee  

Reet Harnak

Finantsnõunik

finantsarvestus

671 2608
524 4965

4965

reet.harnak@pma.agri.ee  

Merilyn Rannat

Peaspetsialist

koolitus, personalitöö

5326 9736

4013

merilyn.rannat@pma.agri.ee

Annika Kubja

Nõunik

kommunikatsioon

5883 6975

4954 

annika.kubja@pma.agri.ee  

Katrin Leemet

Nõunik

dokumendihaldus, asjaajamine, arhiiv

512 5081

4635 

katrin.leemet@pma.agri.ee  

Vivika Klimenko

Peaspetsialist

asjaajamine, dokumendiringlus

671 2602
517 4227

4616 

vivika.klimenko@pma.agri.ee  

Merike Reinart

Peaspetsialist

haldus, töökeskkond,
töötervishoid

    5322 5206

 4001

merike.reinart@pma.agri.ee 

Piret Allas

Peaspetsialist

personalitöö, tugiteenused

5340 8588

4588

piret.allas@pma.agri.ee

 

Nõunik

 

 

 

 

 

PÕHJA REGIOON

Kuusiku tee 6, 79511 RAPLA     jarva-rapla@pma.agri.ee

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Imbi Silde

Regiooni juhataja

maaparandus

515 2070

545

imbi.silde@pma.agri.ee 

Marge Olju

Peaspetsialist

seemned, tuulekaer, mahepõllumajandus

525 2774

4774

marge.olju@pma.agri.ee  

Heli Aasmann

Peaspetsialist

tuulekaer, mahepõllumajandus

514 7207

4050

heli.aasmann@pma.agri.ee  

Ülle Andrespok

Peaspetsialist

taimekaitse, taimetervis

518 7875

4051

ulle.andrespok@pma.agri.ee  

Jüri Panga

Peaspetsialist

maaparandus

485 7734
5303 1620

4620

juri.panga@pma.agri.ee  

Peep Lohu

Peaspetsialist

maaparandus

485  7734
5336 6086

4006

peep.lohu@pma.agri.ee

 

Pärnu tn 58 , 72712 PAIDE  jarva-rapla@pma.agri.ee

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Urmas Karu

Peaspetsialist-koordinaator

maaparandus

5346 0965

4027 

urmas.karu@pma.agri.ee  

Heli Vene

Peaspetsialist

seemned, tuulekaer, mahepõllumajandus

5333 0817

4817 

heli.vene@pma.agri.ee  

Salme Nõmmeste

Peaspetsialist

taimetervis, aiandustooted

504 1854

4128 

salme.nommeste@pma.agri.ee  

Marko Odraks

Peaspetsialist

maaparandus

527 8522

4500 

marko.odraks@pma.agri.ee  

Kristi Torp

Peaspetsialist

maaparandus

5866 6149

4017 

kristi.torp@pma.agri.ee  

 

Peaspetsialist

 

 

 

 

 

Teaduse 2, 75501 SAKU, Harjumaa      harju@pma.agri.ee

Nimi                   

Amet

Valdkond

 Telefon     

Mobiil
lühinr

E-Post

Sulev Taul

Juhtivspetsialist

maaparandus

671 2666
513 6884

543

sulev.taul@pma.agri.ee  

Ene Kesa

Peaspetsialist

seemned, mahepõllumajandus

526 1865

4865

ene.kesa@pma.agri.ee  

Anneli Schults

Peaspetsialist

väetised, seemned, tuulekaer

515 7531

4531

anneli.schults@pma.agri.ee  

Tõnis Lepp

Peaspetsialist

maaparandus

6712 646
5341 4542

800

tonis.lepp@pma.agri.ee  

Taivo Toms

Peaspetsialist

maaparandus

5349 8686

4801

taivo.toms@pma.agri.ee  

Gunnar Pihl

Peaspetsialist

maaparandus

508 3633

4028

gunnar.pihl@pma.agri.ee  

Anu Isberg

Peaspetsialist

maaparandus

6712 616

 

anu.isberg@pma.agri.ee  

Tatjana Kuznetsova

Peaspetsialist

 taimekaitse

671 2651 
5399 4239 

4003

tatjana.kuznetsova@pma.agri.ee

Mati Tõnismäe

Peaspetsialist

 maaparandus

     53 804 208

4031 

mati.tonismae@pma.agri.ee 

 

Uus-Sadama 19/13, 10120 TALLINN    pp.tallinn@pma.agri.ee

Nimi

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Ragna Toom

Peaspetsialist-koordinaator

taimetervis

516 0967

4503

ragna.toom@pma.agri.ee   

Helje Vattula

Peaspetsialist

taimetervis

631 8503
5918 4167

4444

helje.vattula@pma.agri.ee

Kaja Pihla

Peaspetsialist

taimetervis

631 8503
5332 3071

4071

kaja.pihla@pma.agri.ee  

Mare Reial

Peaspetsialist

aiandustooted

631 8375
514 0845

4845

mare.reial@pma.agri.ee  

Kai Timmusk

Peaspetsialist

aiandustooted

631 8375
512 3167

4504

kai.timmusk@pma.agri.ee  

Inga Luks

Peaspetsialist

taimetervis

5308 3961

4009

inga.luks@pma.agri.ee

 

LÕUNA REGIOON

Vabaduse plats 4, 71020 VILJANDI   viljandi@pma.agri.ee

Nimi     

Amet

Valdkond

Telefon

Mobiil
lühinr

E-Post

Aivar Kustavus  

Regiooni juhataja

mahepõllumajandus

510 0239

4239 

aivar.kustavus@pma.agri.ee  

Heili Leppik

Peaspetsialist-koordinaator

maaparandus

527 2532

4037 

heili.leppik@pma.agri.ee  

Ene Salusaar

Peaspetsialist

mahepõllumajandus, taimekaitse

525 2296

4296 

ene.salusaar@pma.agri.ee  

Helve Henning

Peaspetsialist

taimetervis

507 4305

4942 

helve.henning@pma.agri.ee  

Merle Pärnaku

Peaspetsialist

taimetervis, aiandustooted

5333 8149

4149 

merle.parnaku@pma.agri.ee  

Ülle Raadik

Peaspetsialist

tuulekaer, mahepõllumajandus

522 6337

4337 

ulle.raadik@pma.agri.ee  

Heikki Eller

Peaspetsialist

maaparandus

505 3462

4111 

heikki.eller@pma.agri.ee  

Krista Pääsik

Peaspetsialist

maaparandus

516 3859

4035 

krista.paasik@pma.agri.ee  

Marika Tuhkanen

Peaspetsialist

maaparandus

505 1583

4112 

marika.tuhkanen@pma.agri.ee

Siim-Martin Tirmaste